Corporate Credit Control Specialist

Ce vei face in acest rol?

Vei executa actiuni de recuperare a datoriilor si vei  procesa rapoarte datorii pentru clientii Corporate.

Principalele responsabilitati:

  • Contactezi clientii pentru informare sold, transmiti duplicate de facturi si recuperezi datoria (apel, e-mail, scrisoare, vizita client);

  • Negociezi si monitorizezi  angajamentele si amanarile de plata,  in limitele instructiunilor de lucru in vigoare;

  • Escaladezi situatiile semnalate de catre clienti, in afara ariei de expertiza;

  • Colaborezi cu departamentul Financiar pentru corectarea situatiilor financiare;

  • Procesezi suspendari, reconectari, amanari si angajamente de plata in aplicatiile dedícate;

  • Colaborezi cu alte departamente implicate pentru a gasi metode de recuperare a datoriei, specifice fiecarui client;

  • Implementezi oferte (articolele privind termenele de plata si penalitatile de intarziere plata);

  • Semnalezi nereguli ale departementului Sales privind documentele si procesele prin care se oferteaza clientii;

  • Rezolvi solicitarile primite in parametrii cantitativi si calitativi prevazuti, respectand timpul de solutionare agreat si comunicat  de catre superiorul ierarhic direct.

Ce ne dorim sa ai:

  • capacitate de exprimare in scris in limba romana (nivel avansat) ;

  • cunostinte utilizare PC, Windows, MS Office, baze de date, Aplicatii online si Internet;

  • cunoasterea limbii engleze (nivel mediu);

  • experienta anterioara relevanta in activitati de tip relationare cu clientii;

  • lucru in echipa;

  • rigurozitate si atentie la detalii;

  • multi-tasking;

  • gandire analítica;

  • autonomie, initiativa si pro-activitate;

  • orientare catre oferirea de solutii;

  • echilibru intre atingere obiective de business si customer experience.

Iti multumim pentru ca ai aplicat!

Determinat/Full time, 1 an

Număr Post: JYAP817097

Localitate: Bucuresti

Dată limită: 14/12/2018