Customer Service Chat Consultant

Obiectivul Postului:

Raspunde solicitarilor si reclamatiilor clientilor Orange primite prin intermediul chat-ului.

Responsabilitati :

  • ofera asistenta clientilor via chat raspunzand la toate intrebarile referitoare la produsele si serviciile Orange Romania si vine în întâmpinarea acestora cu solutii personalizate, respectand procedurile de lucru in vigoare;
  • trateaza o solicitare venita via chat si prin apel, acolo unde procedura impune acest lucru;
  • ofera asistenta clientilor pe procesul de vanzare online; identifica oportunitea unei vanzari online si o capitalizeaza;
  • identifica /escaladeaza / urmareste / rezolva cerintele clientilor, în baza aplicatiilor specifice si a canalelor de comunicare disponibile (email, apel, aplicatii specifice de tip ticketing, etc.);
  • efectueaza modificari în profilul CRM al clientilor;
  • promoveaza produsele si serviciile Orange;
  • se asigura ca este la curent cu cele mai noi informatii legate de produse, servicii si proceduri aplicate;
  • contribuie la dezvoltarea cunostintelor digitale ale clientului cu scopul final de a avea cat mai multi clienti autonomi in mediul digital;
  • promoveaza utilizarea canalelor digitale de self service (ex. MyAccount); creeaza sau asista utilizatorul in crearea unui cont digital de selfservice (ex. Cont de MyAccount) conform procedurii de lucru in vigoare;
  • urmareste si escaladeaza situatiile în care mai multi clienti ne reclama aceeasi problema si nu este semnalata în platforma interna de informare;
  • ofera suport consultantilor NewEntry din Chat

Educatie si Experienta:
  • Studii liceale, cu diploma de bacalaureat
  • MS Office avansat

Competente Specifice:
  • Constinciozitate
  • Gandire analitica
  • Customer focus
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa
  • Capacitatea de diagnoza si propunere de solutii
  • Orientare spre rezultat
  • Munca de echipa

Alte informatii:

  • Departament: Customer Service – CS Digital & Technical Support Unit
  • Program: 10:00 - 19:00, de luni pana sambata

Determinat/Full time

Număr Post: KBAP918137

Localitate: Bucuresti

Dată limită: 15/11/2019