Operational Reporting Manager

Acest rol este un rol cheie in echipa CS Performance Operations din departamentul Customer Service, fiind responsabil de coordonarea echipei care asigura nevoile de raportare la nivelul intregului department de Customer Service. Aceste rapoarte reprezinta sursa principala pe care se bazeaza managementul departamentului pentru a lua decizii si a maximiza resursele in diversele linii de business.

Este responsabil pentru furnizarea si crearea rapoartelor recurente si a  rapoartelor ad hoc, a dashboard-urilor, cu scopul de a oferi cat mai multe detalii si de a ajuta in a determina impactul operational al activitatilor, trend-uri si oportunitati.

Responsabilitati:

  • Evalueaza nevoile de raportare in cadrul departamentului Customer Service, ofera suport si propune variante de dashboard-uri si constructie a rapoartelor
  • Evalueaza si propune instrumente de raportare adecvate, in acord cu nevoile de business
  • Asigura raportarea tuturor indicatorilor din CSD (agregati in rapoarte sau dashboard-uri) in conformitate cu standardele in vigoare in department (livrare Table F conform COPC standard pentru serviciile certificate)
  • Asigura rapoartele pe care se bazeaza comisionarea agentilor din CSD
  • Asigura indeplinirea indicatorilor de performanta pentru activitatea de livrare rapoarte, inclusiv pentru comisionare (on time & quality)
  • Participa la proiecte transversale asigurand inputul din zona de reporting
  • Initiaza si coordoneaza proiecte si activitati in scopul imbuntatirii si eficientizarii sistemelor de raportare din Customer Service
  • Planifica si asigura monitorizarea procesului de backup/ arhivare pentru toate bazele de date si aplicatiile
  • Stabileste si urmareste obiective pentru echipa de raportare, propune dimensionarea echipei
  • Asigura recrutarea personalului necesar pentru echipa coordonata
  • Identifica nevoile de dezvoltare a subordonatilor directi;
  • Propune masuri de dezvoltare si training pentru subordonatii directi si se asigura de realizarea lor

Educatie si experienta:

  • Absolvent studii superioare , preferabil universitate tehnica (Computers, Cibernetica, Informatica, etc)
  • Minim 3 ani experienta profesionala in roluri similare

Competente tehnice:

  • MS Office : Excel, MS Access, foarte bine
  • cunostinte bune de SQL/ PL-SQL, cunostinte despre procesele de ETL
  • cunoasterea unui tool de BI (Tableau, Click)

Iti multumim pentru candidatura !

Nedeterminat

Număr Post: HHAJ917844

Localitate: Bucuresti

Dată limită: 25/08/2019

Printează